Renovace povrchů sportovišť

Jelikož je zima, je dobré využít toto období k renovaci vašeho hřiště, přesněji řečeno povrchu. Každodenním používáním dostává povrch zabrat a postupně se stává nebezpečný pro sportovce, například špatně odvádí dešťovou vodu a povrch je potom kluzký, což může způsobit nehezké zranění.

Nejčastějšími sportovními povrchy, se kterými se můžeme setkat jsou:

  • Tartan
  • Umělý trávník
  • Asfalt

Společnost Goldreturn je specializovaná společnost působící v oblasti renovace sportovních hřišť a víceúčelových areálů. Pokud projevíte zájem, odborně poradí s výběrem vhodné modernizace povrchu, oplocení či vybavení Vašeho sportoviště. Mezi další jejich aktivity patří realizace celých sportovních areálů nebo projektování hřišť.

Pokud byla v úvodu řeč o revitalizaci povrchu málokdo si představí, co to vlastně znamená.

U sportovišť, která byla vybudována technologií kontinuální pokládky válcovaných gumogranulátových směsí, dochází v období kolem pěti až osmi let od realizace k postupnému uvolňování gumové drti, ztrátě barevnosti a nezřídka i ke vzniku trhlin v ploše sportoviště. Pokud je zde opravný, resp. renovační, zákrok proveden včas, lze povrchu vrátit jeho celistvost i barvu, a tím výrazně prodloužit jeho životnost bez nutnosti nové investice.

sportovní povrchy

  • Renovace asfaltu:

Vhodným renovačním zákrokem pro stávající hřiště s asfaltovou plochou je její povrchová vysprávka. Na tu se pak aplikuje vícevrstvý stěrkový povrch. Touto technologií získá sportoviště výrazně na barevné atraktivitě.

sportovní povrchy

  • Renovace umělého trávníku:

Při regenerační zákroku se provádí vždy hloubkové provzdušnění spojené s napřímením vláken trávníku. Pokud je nutno trávník se pročistí a případně se vymění vnitřní degradovaný vsyp.

sportovní povrchy