Sportovní povrchy

Proč je umělý trávník super?

Umělý trávník patří k nejvíce používaným sportovním povrchům. Na trhu existuje již více než padesát let, během kterých si prošel mnoha inovacemi. Jeho nespornou výhodou je, že se na něm dá trénovat neomezně, kdežto na přírodní ploše je možno trénovat maximálně dvě hodiny denně, aby nedošlo k výraznému opotřebení. Umělé trávníky jsou velmi jednoduché na údržbu, která se doporučuje provádět minimálně jednou ročně. Oproti jiným sportovním povrchům je umělý trávník méně nákladný a nevyžaduje žádnou složitou spodní stavbu. Jediným problémem je jeho nižší životnost, která se v průměru odhaduje na 10 až 12 let.

Sportovní povrchy pro aktivní odpočinek

Hrajete rádi tenis, nohejbal, fotbal, nebo necháte své děti vyblbnout na dětských hřištích?

žádná z těchto činností by se neobešla bez sportovních povrchů. Víte třeba, že k nim patří tartan, antuka, asfalt a mnohé další? Každé sportoviště by mělo být ohraničené, aby dané sportovní povrchy netrpěly. Tyto povrchy jsou navrženy tak, aby odolávaly povětrnostním vlivům, byly odolné vůči tuhým mrazům i velmi vysokým teplotám a slunečním paprskům. Pak mohou sloužit svému účelu desítky let.

O udržování sportovních povrchů, jejich úpravu a zabezpečení se pak starají specializované firmy. Mezi ně patří i společnost Gold Return s.r.o., ježe je profesionálem ve svém oboru a kromě zmíněných činností se stará i o údržby trávníků.

Rozhýbejte své tělo na sportovním povrchu

Sport je dnes stále populární a mezi mladými lidmi najdeme velký zástup těch, kteří by si rádi po škole, či práci zahráli volejbal, či fotbal. Města a obce se proto neustále snaží budovat nová sportovní hřiště a arelály, jež poslouží začínajícím i profesionálním sportovcům. Před realizací sportovního areálu je nezbytné zvolit sportovní povrchy a jejich vybavení. Existuje hned několik druhů sportovních povrchů, přičemž každý povrch má své specifické vlastnosti.

Jedním z nejrozšířenějších sportovních povrchů je umělý trávník, který je charakteristický dlouhou životností, nízkými provozními náklady a dokonalou pružností. Mezi sportovní povrchy se dále řadí tartan, asfalt a také antuka. Součástí sportovních hřišť by měly být také mantinely, záchytné sítě a stínící plachty. O vše se postará firma Gold Return s.r.o., která je profesionálem ve svém oboru.

Opravy hřišť a povrchů

Jít si zaběhat nebo zahrát fotbal na školní hřiště může skončit i nepříjemným zážitkem. Dát si do těla a nezranit se ovlivní nejen dostatečné rozcvičení, pozornost během hry ale také kvalita povrchu, na kterém se pohybujeme. Některá hřiště jsou dnes v naprosto desolátním stavu, takže se na nic můžeme při nepozornosti zranit. Opravy hřišť by měly provádět každoročně, aby se zabránilo heslu sportem k trvalé invaliditě. Je jedno, zda se jedná o soukromé či veřejné hřiště, vždy je v sázce zdraví, se kterým by se nemělo hazardovat.