Místo bazénu raději Swim spa

Když se podíváte ven a na teploměr, zjistíte, že na jakýkoliv venkovní bazén si můžete rovnou nechat zajít chuť. Nicméně je tady alternativa, že navštívíte aquapark. Ono někoho by mohlo odradit rovnou to, že stejný nápad budou mít i jiné lidé a tak se vás tam sejde mnoho. Nejčastěji nastává problém u vířivek, kde se může stát, že na řade se prostě nedostanete. Další možností je pořízení vlastní vířivky nebo swim spa za předpokladu, že máte rodinný dům a dostatečné prostory na toto zařízení.

hydromasážní vířivka

Co je to vířivá vana

Jedná se o koupací vanu se vstřikovacím systémem s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Tato vana je uzpůsobena k masážním a relaxačním účelům. Konstrukčně jsou vířivky uzpůsobeny pro lehnutí nebo sednutí. Masážní trysky jsou umístěny na dně a po bocích a dělí se:

  • Vodní,
  • vzduchové.

Celá vířivka se ovládá pomocí hlavního panelu, kde můžete nastavit teplotu vody, filtrační cyklus, zapnout a vypnout hydromasážní vířivku s perličkovou koupelí, podvodní osvětlení a v neposlední řadě ovládání rádia a hudby.

Co je to Swim spa

Jedná se o obojživelníka a kombinaci klasické vířivky a bazénu. Primární určení je sice relaxace, ale pokud si chcete zaplavat, nikdo vám v tom bránit nebude. Díky hojnému rozšíření se ceny dostaly na přívětivou mez, takže kromě lázní a hotelových resortů si mžete vlastní Swim Spa koupit k rodinnému domu. Díky našemu mírnému podnebí, kde je teplo jen 2 měsíce v létě je toto řešení výborné, protože Swim Spa jsou tepelně izolované.

Rozdíl mezi vířivkou a Swim spa

Rodíl mezi klasickou vířivkou a swim spa je velký, protože ve swim spa, jak již název napovídá můžete plavat! Plavat můžete proto, že je vybavena protiproudem s variabilní intenzitou. Swim spa díky této funkci spojuje kondičního plavání s relaxací.

hydromasážní vířivka

Kolik to stojí?

Hned na začátek upozorním, že ten, kdo bude lpět na co nejnižší ceně dospěje k tomu, že si pořídí klasickou vířivku, protože je hold menší a také výrazně levnější než swim spa. Jako obecně upozornění, platící pro všechny nákupy platí, že bychom měli vybírat takové výrobky, které plní:

  • kvalitativní normy,
  • bezpečnostní normy,
  • energetické normy.

Servisní síť

Stejně tak, jako jsem doporučil nehledět při výběru pouze na nejnižší cenu, tak tady zase platí, že byste si měli proklepnout danou značku, její reference, a hlavně její servisní zastoupení a záruční podmínky, protože vše se může pokazit.

Ať si vyberete vířivku nebo swim spa, tak si dovolím doporučit značku Hydropool, která patří mezi prvotřídní výrobce s partnerskou servisní sítí.