Čínská medicína léčí akné

Minimálně v pubertě nás všechny pronásledoval nemilý trend akné, který nám vytvářel psychickou blokádu a zabraňoval v jakékoliv sociální aktivitě. Někteří měli to štěstí a z této nemoci, způsobené převážně nastavením našeho podvědomí, se dostali, někteří ale na akné trpí pořád a vrací se jim. Jaké jsou tedy hlavní příčiny vzniku akné, jak tomu předejít a co vše můžeme udělat pro to, aby naše pleť vypadala dobře a nemuseli jsme se stydět za něco, co je vlastně přirozené?

 

V prvé řadě je nutné si uvědomit, že akné tady vždy bylo a vždy bude. Je to přirozený projev těla, který je způsoben hormonální nerovnováhou v pubertě. Akné nás provází v těchto životních obdobích:

 

  • Dítě (8–12)
  • Adolescence (12–19)
  • Dospělost (19+)
  • Těhotenství
  • V přítomnosti psychické blokády

 

Proč se tedy některým lidem daří mít pleť krásnou? 

Důvodem, proč akné u některých lidí přetrvává je psychická nevyrovnanost a potlačování emocí, neschopnost jim dávat průchod. Lidský mozek si nedokáže představit slovo ne, funguje pomocí obrazů, a tím, že tak často na akné myslíte, tím jej jen přivoláváte zpátky a ocitáte se v bezmocí začarovaného kruhu.

 

akné graf věk

graf: věk vs. akné
 

Jak akné tedy léčit?

To, že si čtete tento článek jistě znamená, že už jste si jich přečetli více, a stále nevíte, jakým způsobem se svého problému zbavit. Kosmetické doplňky, které jsou navržené převážně na prodej, než na to, aby Vám pomohly, nezabraly, a Vy už ztrácíte naději, že se akné zbavíte. V čínské medicíně se po staletí léčilo lidi natolik efektivním způsobem, že lidé platili lékaři pouze, pokud byli zdraví, a když byli nemocní, tak platit nemuseli. A to dává smysl, že? Tradiční čínská medicína je Vám schopna pomoci díky správně nastavenému jídelníčku, lékařské konzultaci a kombinaci bylin.

Nevzdávejte svůj boj, existují experti, jako doktor Josef Maček, který to s Vámi také nevzdá.