Sportoviště

Renovace povrchů sportovišť

Jelikož je zima, je dobré využít toto období k renovaci vašeho hřiště, přesněji řečeno povrchu. Každodenním používáním dostává povrch zabrat a postupně se stává nebezpečný pro sportovce, například špatně odvádí dešťovou vodu a povrch je potom kluzký, což může způsobit nehezké zranění.

Pokračovat ve čtení

Široká škála sportovních povrchů

Každý sportovec, který se aktivně věnuje svému sportu jistě uzná, že kvalita povrchu hřiště je jeden z hlavních parametrů, který se také podílí na případném výkonu. Pokud vezmeme takové typické víceúčelové hřiště, kde je možno široké využití, je nezbytná pravidlená údržba povrchu. Společnost Goldenreturn nabízí realizaci sportovišť s různými druhy povrchů.

Pokračovat ve čtení

Pracovní plošina

Pojem plošina je příliš široký. Plošina může znamenat jednoduše plochou část zemského povrchu (reliéfu), nebo také oblast, kde se vyskytuje mnoho jezer (jezerní plošina). Nás ale spíše zajímají technické zařízení. Pojízdné odpalovací plošiny pomáhají vzlétat raketám, ropné plošiny nám přinášejí ropu z mořského dna a nakonec vysokozdvižné čili pracovní plošiny, díky kterým se člověk může dostat na těžko dostupná místa anebo jednoduše zvednout velmi těžký náklad. Pracovní plošiny tedy slouží primárně k transportu nějakého objektu, ať už je to člověk nebo věc. Je to zdvihací zařízení vybavené pracovním místem pro obsluhu v podobě koše nebo plochy obklopené zábradlím. Nejčastěji se využívají kloubové plošiny, které jsou většinou upevněné na nákladním automobilu, takže se stávají mobilními. Díky nim můžou stavebníci provádět složité montáže nebo myslivci kácet nebezpečné a těžce dostupné stromy.