Jak tenisté regenerují? Pomocí kryoterapie!

Moderní techniky v odbourávání únavy po výkonu přišly už i mezi známé tenisty jako jsou Tomáš Berdych nebo Jiří Veselý. Ještě donedávna byla velmi oblíbená tzv. "ledová vana". Ta se ještě taky používá, ale mnohem účinější je dnes kryoterapie. Jak to funguje?

 

Kryoterapie, neboli léčení chladem pomáhá téměř každému onemocnění. Zde je jen mírný výčet od fyzioterapeuta Matěje Okénky:

Revmatologie: revma a revmatické onemocnění měkkých tkání; osteochondróza a další patologické změny v páteři; kolagenové poruchy, spondylitidy.
Hepatologie: chronická auto-imunitní hepatitida; chronická virusová hepatitida.
Neurologie: neurózy, migrény, poruchy spánku;
Kosmetologie: zpevnění kůže, prevence celulitidy; celkové omlazení organismu a prevence, zpomalení stárnutí; zvýšení metabolických procesů v kůži, účinek proti vráskám; posílení a ošetření vlasů a nehtů; léčba kožních vad.

Pokud se chcete o této metodě dozvědět více, nebo celkově o chladící technice, stačí navštívit Wikipedii, nebo přímo zajít za panem Matějem Okénkou a domluvit si konzultaci. Tento mladý talentovaný muž má nespočet zkušeností s masírováním všech sportovních klubů v Brně.